Mid DevOps Engineer

at

Infakt Sp. z o.o.

Kraków, Poland
Full Time
3y ago

Opis firmy

InFakt od 2008 dostarcza aplikację ułatwiającą prowadzenie firmy, kontakt z księgowymi i wystawianie faktur i dodawanie kosztów. Jest aplikacją stworzoną od zera, która zdobyła polski rynek i jest liderem na rynku. Rozwijany przez nas mechanizm sztucznej inteligencji pozwala automatycznie rozpoznawać i księgować nowe dokumenty, co znacząco upraszcza pracę przedsiębiorcom, tak, aby mogli zająć się tym, co dla nich najważniejsze.

Opis stanowiska

Praca z nami to:

  • środowisko w chmurze Amazon Web Services (EC2, EKS, RDS Aurora, EC Redis, CloudFront)
  • nowoczesne rozwiązania takie jak CloudFlare (WAF, CDN), Docker, Kubernetes
  • procesy CI/CD oparte o Github Actions oraz Buddy.works
  • infrastruktura opisywana kodem (IaC – terraform, ansible)
  • monitoring infrastruktury oparty o NewRelic / DataDog
  • na bieżąco aktualizowane wersje Ubuntu Server (20.04), PostgreSQL (11.9) i Redis (6.x)
  • infrastruktura sieciowa oparta o rozwiązania AWS VPC, MikroTik oraz Ubiquiti Networks
  • duże skupienie na bezpieczeństwie aplikacji (regularne audyty, aktualizacje Ruby/Rails/gems, szkolenia w Niebezpieczniku i Sekuraku, program BugBounty)
  • architektura oparta o mikroserwisy i komunikację RabbitMQ/RestAPI
  • Tech Lead, z którym na co dzień pracujesz, na czele każdego zespołu
  • code review jako kluczowy element wdrażania nowego kodu oraz zmian w infrastrukturze
  • bycie częścią 20-osobowego działu IT (1 zespół DevOps, 4 zespoły developerskie)
  • spotkania wewnątrz IT, na których rozmawiamy o rozwiązaniach z ostatnich sprintów, ciekawostkach i planach technologicznych
  • LeSS (skalowalny Scrum), gdzie na wspólnym review całej firmy (marketing, sprzedaż, obsługa klienta i IT) pokazujemy, co nowego dostarczyliśmy Klientom
  • jasno opisana ścieżka rozwoju oraz wdrożenia do zespołu
  • bezpośrednia opieka mentora (DevOpsa), który wdroży Cię w tajniki naszych zasobów
  • elastyczny czas rozpoczęcia pracy (między 7.00 a 10.00, jak Ci wygodnie), oraz tryb hybrydowy, jeśli chodzi o miejsce pracy (biuro – dom)
  • brak pracy zmianowej – pracujemy pon.-pt. po 8h, a przerwa obiadowa wliczona jest w ten czas
  • długofalowa praca na własnym wewnętrznym projekcie – są z nami osoby w IT pracujące > 10 lat
  • elastyczna forma współpracy do wyboru – pełna umowa o pracę, umowa zlecenia lub kontrakt B2B

Kwalifikacje

Szukam właśnie Ciebie, jeśli:

  • masz doświadczenie w utrzymywaniu, rozwoju infrastruktury oraz pracy przy aplikacjach działających produkcyjnie – mile widziane doświadczenie przy Ruby/Rails
  • dysponujesz wiedzą z zakresu działania baz SQL (PostgreSQL, Redis)
  • znasz dobrze działanie systemów Linux (Ubuntu/Debian)
  • znasz podstawy Ansible, Terraform, Kubernetes
  • dbasz o bezpieczeństwo zarządzanych przez Ciebie aplikacji
  • dysponujesz podstawową wiedzą z zakresu sieci komputerowych (routing statyczny, NAT, VPN itp.)

Nawet jeśli nie spełniasz, któregoś z wymagań – zapraszamy. Zależy nam na rekrutacji osób, którym zależy na rozwoju i są skłonne do nauki nowych rozwiązań.

Zespół do którego trafisz:

  • rozwija infrastrukturę dla naszej własnej aplikacji do fakturowania i księgowości inFakt.pl, nr 1 na polskim rynku
  • dba o bezpieczeństwo (aktualizacje, obsługa programu BugBounty, praca z zewnętrznymi pentesterami)
  • składa się z trzech DevOpsów oraz Tech Leada
  • współpracuje zespołami developerskimi, zespołem mobilnym (iOS, Android) oraz testerami
  • pracuje nad jasnymi celami, które sam określa co kwartał (OKR)
  • dzieli się wiedzą, wspiera i realizuje cele.

Dodatkowe informacje

Czekaja na Ciebie:

  • MacBook Pro (lub inny wybrany system) i dodatkowy monitor
  • techniczna i rozwojowa biblioteczka
  • zniżka na usługi księgowe inFakt.pl – 200 zł/mc netto
  • dostęp do platformy Udemy/Szkoła chmury/droga nowoczesnego architekta
  • prywatna opieka medyczna oraz ubezpieczenie NNW dla Ciebie i Twojej rodziny/partnera
  • karta Multisport Benefit dla Ciebie i bliskiej osoby
  • Zadaszony parking rowerowy, szafka i prysznic
  • komfortowe, klimatyzowane biuro w Centrum Krakowa (obecne w wersji hybrydowej) – 10 minut spacerem od Dworca Głównego PKP
  • wygodne krzesło 🙂 (może dbać o Twój kręgosłup również podczas pracy zdalnej) oraz regulowane elektrycznie biurko

Click on apply will take you to the actual job site or will open email app.

Click above box to copy link
Copied
Get exclusive remote work stories and fresh remote jobs, weekly 👇
View all remote jobs
Onkar By: Onkar